Стоит ли принимать витамины

admin      0    15 Views

Стоит ли принимать витамины

Значення терміна «вітамін — життєво важливий амін, тобто це нутрієнт, без якого не можлива нормальна життєдіяльність організму.

Основне джерело вітамінів, безумовно, їжа. Правильно складений, збалансований раціон харчування забезпечує людину всім необхідним набором нутрієнтів. Але, чи кожен може похвалитися тим, що з’їдає щодня весь якісний і кількісний набір вітамінів? То-то ж. На жаль, сучасний ритм життя і фінансовий стан нерідко обмежують можливість отримувати правильне харчування. Ми хочемо вам порадити медицинский портал украины.

В такому випадку, на виручку приходять вітамінні комплекси у вигляді лікарських препаратів та Бадів. За весь час їх існування, встигло накопичитися багато помилок і міфів, які часто заважають вибрати потрібні комплекси, або взагалі почати пити вітаміни.

Я добре себе почуваю, мені не потрібно приймати вітаміни міф №1.

Характерні симптоми витаминодефицита відразу проявлятися не будуть, людський організм до останнього намагається компенсувати недостатність чого-небудь, витрачаючи свої ресурси. Але, рано чи пізно, вони вичерпуються, і у людини починає розвиватися та чи інша патологія.

Це не означає, що треба негайно мчати в аптеку за рятівною баночкою, а ось періодичний прийом їх комплексів, особливо в міжсезоння або в період епідемій не тільки не зашкодить, але і зміцнить Ваш організм.

Всі вітаміни в банках погано усвояемы і малоефективні міф №2.

Все залежить від того, які вітаміни приймати. Останнім часом, виробники намагаються не синтезувати, а здобувати їх із натуральних рослинних і тваринних джерел. Такі сполуки більш биодоступны для організму. До того ж, не забуваємо про їх дозуванні кожна капсула (таблетка і т. д) містить добову норму вітаміну, або навіть більше, що збільшує можливість засвоєння нутрієнтів.

Я запасаюся вітамінами з літа по осінь міф №3.

Ними не можна запастися. Якщо з’їсти їх більше, ніж потрібно кількості, то надлишок просто не засвоїться, а виведеться з організму природним шляхом. Віт С і А здатні швидко накопичуватися, але замість користі це призведе до стану гіпервітамінозу, надлишок інших жиророзчинних вітамінів заробити складніше, але теж можна.

Так що, надходження цих нутрієнтів в організм має бути регулярним, незалежно від сезону.

Постійне вживання вітамінних комплексів викликає звикання міф №4.

Абсолютно необгрунтоване твердження, адже це природні субстанції для організму. З таким же успіхом можна сказати, що їжа та вода викликають звикання.

При тривалому вживанні користь вітамінів зберігається.

Не має значення, в який час доби приймати вітаміни міф №5.

Є загальні рекомендації, коли приймати вітаміни:

— під час сніданку добре засвоюються полівітамінні комплекси. Але це умова спрацьовує, якщо Ваш сніданок щільний і складається з різних продуктів.

— водорозчинна група (С, групи В, РР, Н) перетравлюється в організмі за півгодини до їжі.

— жиророзчинний групі (К, Е, D, А, F) для засвоєння необхідні жири. Їх краще приймати з їжею або після, але разом з жменею горіхів, маслин, олією та ін.

Але найчастіше, в інструкції БАДа або препарату є особливі вказівку щодо часу прийому.

Багато хто не звертаються за порадами до лікарів і вибирають вітаміни на свій розсуд. Такий метод підбору не завжди доречний, адже іноді є дефіцит певних вітамінів, який треба заповнювати. Лікар спрямовує на аналіз, і вже за його результату робить відповідне призначення.

Leave a Reply
Яндекс.Метрика