Пирометр инфракрасный

admin      0    95 Views

Пирометр инфракрасный

пирометр инфракрасный-це прилад, призначений для безконтакного вимірювання температури поверхні об’єкта. Принцип роботи приладу – визначення спектру випромінювання нагрітого тіла. Перші піротехнічні виміри проводилися візуально, коли за кольором нагрітого металу судили про його температурі. Були розроблені піротехнічні таблиці, в яких зображувався колір нагрітих до різних температур матеріалів — чавуну чи сталі, і вказувалася відповідна температура.

Часті питання по пирометрам:

• На яку відстань розрахований пірометр?
Однозначну відповідь на дане питання дає такий параметр як оптичний дозвіл пірометра, детально тут >>

• Що таке коефіцієнт випромінювальної здатності, і навіщо його коригувати?
Важливість корекції коеф. випромінювальної здатності зростає в міру зниження його значення, детально тут >>

Пірометр — безконтактний прилад для вимірювання температур
Значення слова «пірометр» походить від грецьких «піро», що означає вогонь, жар, і «метр» — вимірювати. Лазерний прилад призначений для дистанційного вимірювання температури на поверхні будь-якого матеріалу, простіше кажучи, це безконтактний термометр, який вловлює теплові хвилі, які виходять від поверхні. Працює прилад дуже швидко і точно.

Принцип роботи безконтактного пірометра побудований на простих законах фізики. Оптика приладу дистанційно вловлює переданий нагрітим тілом інфрачервоний тепловий потік, фокусує його, аналізує дані і видає результат. Безконтактні інфрачервоні термометри вимірюють температуру рухомих об’єктів, недоступних з різних причин або несуть загрозу безпеки. Вимірювання проводяться з безпечної відстані без зупинки виробничого процесу.

Leave a Reply
Яндекс.Метрика