News

Just another WordPress site

Мабуть, це єдине актуальне і максимально повне керівництво російською мовою з оптимізації mysql сервера в docker-контейнерах. По суті велика частина рад відмінно підійде і тим, хто не працює з Docker. Оптимізацію бази даних можна розділити на 3 шари:

Оптимізація запитів, таблиць і індексів
Тюнінг параметрів сервера баз даних
Оптимальна настройка сервера, операційної та файлової систем
У цій замете розглянемо другий пункт: тюнінг параметрів сервера баз даних. І звичайно ж першим радою буде не використовувати Docker для контейнеризації MySQL та інших сховищ! Я серйозно, якщо ви використовуєте базу даних знаходиться в контейнері і турбуєтеся про тюнінг продуктивності, то першим же ділом винесіть його на окремий повноцінний сервер. Однак, є і перевага при запуску MySQL в Docker: можна для кожного додатка оптимально настроїти установки. Як це не дивно, але офіційний image від MariaDB для Docker вже налаштований з деякими оптимизациями, в тому числі і для роботи в контейнерах. У файлі /etc/mysql/my.cnf вже включено innodb_file_per_table = 1, а в конфіги /etc/mysql/conf.d/docker.cnf присутні терміни:

[mysqld]
skip-host-cache
skip-name-resolve
Установка і знайомство з MySQLTuner
MySQLTuner досить цікавий і корисний інструмент для тюнінгу та оптимізації таких серверів баз даних: MySQL 5.7, MySQL 5.6, MySQL 5.5, MariaDB 10.1, MariaDB 10.0, Percona Server 5.6, Percona XtraDB cluster. Також він частково підтримує MySQL 3.23, 4.0, 4.1, 5.0, 5.1, але вони помічені як deprecated. Приступимо до підготовки до установки:

apt update
apt install wget nano -y

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *